Şişli Baymak Kombi Ustası

Şişli Baymak Kombi Ustası

Şişli Baymak Kombi Ustası

Şişli kombi Ustası  adıyla kombilere servis olarak aksaklık, tamir ve bakım servisleri vermekte olan ustalarımız, Şişli’ta  çalışmaktadırlar. Şişli kombi servisi’ne  kombinin düzenli olarak bakımları yaptırılmalıdır.

Şİşli Baymak Kombi Servisi

Şİşli Baymak Kombi Servisi, şişli’nin tüm mahallelerine bakım ve tamir hizmeti sunabilecek yeterli teknik donanıma sahip bir özel servistir. Gelişmiş teknik altyapıya ve profesyonel teknik servis personeline sahip olan kombi servisi, cihazlarda meydana gelen tüm arızalara anında müdahale edebilmekte ve yaşanan mağduriyeti kısa süre içinde ortadan kaldırmaktadır. Buderus kombilerde meydana gelen arızalar, cihazlara göre farklı arızalar meydana gelebilmektedir. Örneğin Buderus Baxi ECO 3 (bacalı) kombi modellerinde, bacanın çekişinde sorun meydana geldiğinde, kombinin davlumbazında aşırı bir sıcaklık birikmesi olmakta ve bu da baca termostatının atmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da kombinin dijital ekranında E03 arızası uyarısını verilmektedir. Buderus Baxi Eco3 hermetik kombi modellerinde ise baca fanının sargılarında zaman içinde kısa devrelerin yanı sıra rulmanlarında yıpranmalar meydana gelmekte. Bunun sonucunda da rulmanlar olması gereken devirde çalışamamakta y da fan rulmanları hiç dönemez hale gelebilmektedir. Bu durumda da fan sıkışmaktadır. Böyle bir arıza meydana geldiğinde Baxi Eco 3 ekranında E03 uyarısı görülmektedir. 


Kombiler içinde bulunan aksamların sıralı bir şekilde devreye girmesi ile çalışmaktadır.  Ateşleme oluncaya kadar diğer parçaların görevlerini tam olarak ve zamanında yerine getirmeleriz gereklidir. Ancak bu aksamlarda arıza meydana geldiğinde kombinin ateşleme yapması imkansız olmaktadır. Bu durumda Buderus Eco 4 kombi E01 arızası verir ve bu arıza başarısız ateşleme anlamına gelmektedir. Bu arıza, gaz valfinin açmaması, ateşleme bujilerinin kurum yapması, ateşleme bujilerinde çatlak oluşması, ana kartta ateşlemeyle ilgili sorun olması muhtemeldir. Buderus Eco 4 kombi E01 arızası verdiğinde reset düğmesine iki saniye süre basılmalıdır. Araza giderilemiyorsa teknik destek alınmalıdır. Şİşli Baymak Kombi Servisi olarak Buderus kombilerle ilgili her türlü teknik destek verilmektedir. 

Kombilerde peteklere gönderilen suyun sıcaklığını ölçen bir sensör vardır. Sıcaklık sensörü bozulduğunda erkanda her zaman arıza kodunun görülmesi söz konusu değildir. Ancak sıcaklık yanlış ölçüldüğünde su fazla ısınmaktadır. Bu da enerji giderinin artmasına neden olmaktadır. Cihazın kalorifer sensörü bozulduğunda ekranda E05 arıza kodu görülmektedir. Böyle bir kod görüldüğünde hemen teknik servisle irtibat kurulmalıdır. Şİşli Baymak Kombi Servisi her türlü teknik desteği vermektedir. 


Randevu Alın